«Обираєш професію – обираєш долю»
Ще в дитинстві кожна дівчинка прикладає до своїх тендітних нігтиків пелюстки квітів, уявляючи себе леді з приголомшливим і вражаючим манікюром. Дорослішаючи, вона довіряє створювати красу на своїх нітях майстрам-професіоналам.
Манікюрник – це особлива професія, витоки якої приховані в далекому минулому. Протягом століть манікюр зазнавав кардинальних змін, виконував естетичну і ритуальну функцію, але не втратив своєї актуальності і прихильності, адже і нині він є невід’ємною частиною цілісного образу жінки, візитною карткою її особистого стилю.
Про те, що історія манікюру має дуже давнє коріння, свідчать розкопки єгипетської гробниці, в якій були знайдені рештки Ханумхотепа і Ніанкханума. Це імена двох представників свити фараона Нусера, які носили почесне звання «майстрів і хранителів нігтів» великого правителя
Люди, які проживали в ті далекі часи за 2400 років до нашої ери, ставилися до майстрів, які володіли мистецтвом манікюру, з особливою повагою. Тоді нігті прикрашали не тільки жінки, а й знатні чоловіки, оскільки для манікюру не існувало статевих відмінностей. Римські і ассірійські воїни перед відповідальним боєм обов`язково фарбували різнокольоровими барвниками нігтьові пластини, роблячи при цьому певний ритуал.
Для тих, кому цікава історія виникнення манікюру, варто знати, що в Стародавньому Єгипті по нігтях можна було визначити, до якого стану належить та чи інша людина. Знатні особи фарбували їх в яскраві і соковиті кольори, а ось рабам дозволялося використовувати тільки бліді пастельні відтінки. У період Середньовіччя вельми популярним барвником була хна, яку любила застосовувати і сама Клеопатра. Її довгі нігті завжди були пофарбовані насиченим теракотовим кольором.
У Стародавньому Китаї нігтям приділялася особлива увага. Вважалося, що довгий манікюр – ознака мудрості, тому китайці старанно відрощували нігтьові пластини і фарбували їх у різні кольори. На Сході в XVII столітті жінки «катували» себе складними процедурами, під час яких в матрицю нігтьової пластини вводився барвник рослинного походження. Це дозволяло їм відрощувати кольорові нігті. Історія виникнення манікюру Стародавньої Греції пов`язана зі старовинними обрядами і забобонами. Майстри з манікюру тих часів ніколи повністю не зафарбовували нігтьову пластину, залишаючи лунку натурального кольору, що символізувало загадковий супутник нашої планети – Місяць.
Однак як окрема галузь косметичних послуг, манікюр поширився лише у 50-х роках ХХ cтоліття. У цей же час з’явилося нарощування нігтів. Уперше штучні нігті були розроблені в 1957 р. компанією «Nails System International». Нині манікюр є системою догляду за руками. У сучасному розумінні це не тільки гарні нігті, але й лікувально-відновлювальні процедури, догляд за шкірою рук, технології створення штучних нігтів.
Професія манікюрника особлива, адже вона належать до тих небагатьох, які досі не вдалося повністю автоматизувати. Цю роботу люди обов’язково повинні виконувати вручну. Навіть за умов сучасного технічного прогресу дуже важко уявити собі машину, яка могла б без допомоги людини виконати цю роботу. Тому можна зробити висновок, що професія манікюрника не втратить актуальність з часом і завжди матиме попит на ринку праці.
Манікюрник виконує гігієнічне чищення й обробку нігтів і кистей рук, додає бажану форму нігтям, покриває їх лаком, наклеює накладні нігті, розписує нігті (nail-art). Останнім часом зміст праці манікюрника став більш різноманітним, у ньому застосовуються нові операції. Серед послуг пропонується, крім звичного манікюру, і апаратний манікюр, при якому нігті обробляються за допомогою спеціальних приладів. З’явилися нові можливості для творчості. Сучасний майстер підбирає необхідний клієнту колір лаку, власноруч створює малюнок на нігтях (рослинний орнамент, візерунки різних стилів). Застосовуються також техніки аплікації та інкрустації.
Манікюрник повинен знати і дотримуватись всіх санітарно-гігієнічних правил роботи, володіти прийомами виконання гігієнічного манікюру, методами догляду за шкірою рук, розумітися на властивостях різних засобів для догляду, знати особливості лаків і вміти їх застосовувати. Потрібно знати ознаки захворювання нігтів і специфіку роботи з проблемними нігтями.
Усі ці знання, вміння і навички можна отримати у Полтавському професійному ліцеї сфери послуг. Тут майбутні манікюрники опановують манікюрну справу, матеріалознавство, спеціальне малювання, історію манікюрної справи, основи санітарії та гігієни. Знання, отримані під час теоретичного навчання, закріплюються і відшліфовуються на уроках виробничого навчання, які проводяться в новій сучасній майстерні ліцею.
Попит на фахівців з манікюрної справи на ринку праці є досить високим.
Наші випускники-манікюрники успішно працюють у сфері послуг, у перукарнях, косметичних кабінетах, салонах приватних фірм, організовують власну справу.
Цікаво? Тоді з нетерпінням чекаємо на зустріч з тобою у Полтавському професійному ліцеї сфери послуг!