Кравець. Закрійник

Усім відоме прислів’я: “За одягом зустрічають, за розумом проводжають”. Ці слова влучно демонструють багатовікове прагнення людини справляти всім своїм виглядом приємне враження на тих, хто її оточує. А працівники, що займаються виготовленням одягу – кравці та закрійники ˗ це творчі особистості, які поширюють моду на одяг у суспільстві.

У всі часи в суспільстві панували певні погляди, думки, художнє уявлення щодо одягу. Усе це тісно пов’язане з такими професіями як кравець та закрійник. Завдяки їх фантазії, креативу, наполегливій праці будь-які, навіть найсміливіші бажання, втілюються в життя.

У народі кажуть, що зробити людину красивою можуть два майстри, один із них – кравець. Адже вдало пошитий одяг може не тільки покращити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан, зробити її на певний час щасливою.

Ця професія ˗ втілення краси, сучасного художнього стилю, вона є одночасно однією з найдавніших і найсучасніших, оскільки потреба в кравецьких послугах існує постійно, адже результатом діяльності кравця є  різноманітний одяг, без якого неможливо обійтися. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені.

Закрійника можна сміливо називати художником або архітектором, який працює з текстилем. Він все життя працює, не покладаючи рук, над пошуком ідеальних ліній та пропорцій, удосконаленням крою, слідкує за світовими культурними дослідженнями та прогнозами в галузі моди. Тільки закрійник може вирішити таку складну задачу, щоб сукня пасувала та ідеально відповідала особливостям фігури людини – «сиділа ідеально». Для цього він знімає потрібні мірки, виконує ескіз обраного варіанту фасону, уточнює нюанси обробки та враховує всі побажання замовника щодо використання відповідних матеріалів. На основі виготовлених лекал здійснюється розкладка на тканині і проводиться розкрій деталей виробу. Операції пошиття розподіляються між майстрами кравецької бригади.

І кравці і закрійники керуються у своїй роботі тим, що усім, і чоловікам і жінкам, для успіху у справах необхідні не лише розум, досвідченість, почуття гумору, але і вміння добре одягатися.

 Уміння шити не раз рятувало наших жінок у часи тотального дефіциту та несмаку запропонованих державою швейних виробів. А сьогодні ці вміння як ніколи до речі, особливо для тих, хто прагне одягтися недорого, проте зі смаком. Як говорять у народі, «у кожної панянки повинен бути особистий лікар, адвокат і кравець». То чому б не стати для себе, а також для багатьох жінок, тим самим талановитим кравцем?

       Мистецтво гарно одягатися – це такий же талант, як інші. Існують люди, яким від народження притаманне відчуття гармонії, кольору, форми, стилю. Вони відчувають одяг як другу шкіру. Таких людей, наділених талантом, елегантністю, досить небагато. Але, при бажанні, в собі можна розвинути та виховати цей талант. В цьому Вам допоможуть знання та вміння, яким навчають викладачі та майстри виробничого навчання Полтавського професійного ліцею сфери послуг.

Якщо Ви бажаєте внести свою лепту в розвиток швейної промисловості і долучитися до кола гарно і зі смаком одягнутих людей, наш Ліцей чекає на Вас! Адже він є першою сходинкою до високих подіумів моди.

Наш ліцей пропонує опанувати  професію «Кравець. Закрійник» випускникам 9-х та 11-х класів, почавши навчання з професії кравець, з можливістю в подальшому удосконалити свою майстерність, опанувавши професію закрійника. До того ж, база майстерень та кваліфікаційний рівень педагогів цьому тільки сприяють.

       Опанувати професію допоможуть такі спеціальні дисципліни:

  • технологія виготовлення одягу;
  • матеріалознавство;
  • обладнання;
  • конструювання та моделювання одягу;
  • технологія розкрою;
  • спеціальне малювання;
  •  історія одягу та ін…

Протягом навчання здобувачі освіти мають можливість проходження практики на Полтавській фірмі «ВОРСКЛА – СТИЛЬ » ˗ одному з найбільших підприємств легкої промисловості України. Особливої уваги заслуговує такий аспект співпраці з підприємством як складання трьохсторонньої угоди між ліцеєм, учнем та фірмою, згідно з яким учням по закінченню навчального закладу гарантоване працевлаштування в цехах фірми з отриманням повного «соціального пакету».

      Традиційними в ліцеї стали олімпіади зі спеціальних предметів, конкурси професійної майстерності, де всі охочі мають змогу реалізувати свій творчий потенціал. Крім того в ліцеї є Театр мод, де учні під керівництвом педагогів власноруч створюють різноманітні тематичні колекції одягу, а потім демонструють їх на подіумі.

Але для того, щоб майстерно навчати, необхідно й самому весь час вчитися. Саме тому викладачі професійно-теоретичної підготовки  та майстри виробничого навчання регулярно підвищують рівень своєї професійної майстерності, проводять уроки-практикуми, майстер-класи, workshop-и, відкриті заняття. До того ж, на базі Полтавського професійного ліцею сфери послуг з травня 2017 року функціонує НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР з підготовки кваліфікованих робітників з професії “Швачка. Кравець. Закрійник”. Центр такого типу сьогодні – це особливе, практично орієнтоване приміщення, оснащене новітнім унікальним обладнанням відповідно до стандартів якості європейського зразка, що дозволяє учням та слухачам з перших днів навчання працювати на обладнанні, яким оснащені сучасні підприємства швейної галузі. 

   Варто зазначити, що жоден здобувач освіти не залишиться сам на сам зі складнощами в опануванні цієї цікавої професії, адже кожну групу очолює майстер виробничого навчання, який увесь період навчання, та навіть на практиці, у будь-який момент зможе прийти на допомогу, порадити, підтримати.

       На сьогодні проблема безробіття стоїть як ніколи гостро. Тому приємно стверджувати, що учні ліцею по закінченню навчання без роботи не залишаються – більшість з них працює у цехах Полтавської фірми «ВОРСКЛА-СТИЛЬ», яка має філіали в різних районах області, інші ж – в ательє та майстернях різних форм власності як у Полтаві, так і за її межами. І навіть у декретній відпустці жінці із вмінням шити та здійснювати ремонт одягу, друзі, сусіди та просто знайомі не дадуть залишитися без роботи і заробітку.

Спільний доступ на print
Спільний доступ на facebook
Спільний доступ на telegram
Спільний доступ на skype
Спільний доступ на email