Хто такий психолог?
Психолог – це не той, хто знає відповіді на питання, а той, хто знає, як їх шукати. (Дмитро Леонтьєв)
Практичний психолог
Василенко Наталія Вікторівна
Для чого потрібна психологічна допомога?
Психолог покликаний допомагати психічно здоровим людям, адже кожен у своєму житті час від часу відчуває напруженість, у нас бувають невдачі, печалі і стреси. Іноді подолати проблеми людина самостійно не у змозі. У цих випадках може бути корисною допомога психолога.
Звернутися до психолога варто, якщо Ви знову і знову «наступаєте на ті ж самі граблі». Наприклад, через страх не наважуєтесь вийти з виступом перед класом, весь час потрапляєте у конфлікти, підтримуєте деструктивні стосунки, або Вам складно розпочати нову справу, підтримувати довготривалі стосунки тощо. Психолог може допомогти у тому випадку, якщо Ви переживаєте незадоволеність собою, невпевненість у собі, відчуваєте брак ресурсу долати перешкоди. Деяких людей приводять до психолога постійне внутрішнє напруження, відчуття сильного психічного болю, інші звертаються через те, що їх життя втратило сенс.
Отже, психологічна допомога доречна у випадках, коли труднощі і проблеми виникають зсередини Вашої особи, є похідними Вашого характеру, коли щось блокує Ваші можливості перед лицем реального повсякденного життя.
Основні види роботи практичного психолога:
- психодіагностична робота;
- консультаційна робота;
- корекційно-відновлювальна та розвивальна робота (тренінги, заняття, ділові ігри тощо);
- психологічна просвіта;
- організаційно-методична робота;
- зв`язки з громадськістю та інше.
Психолог ліцею використовує такі види роботи:
- тренінгові заняття з учнями;
- ділові ігри, які допомагають розв’язувати різноманітні завдання і є формою навчання;
- бесіди, лекції, які розраховані на опрацювання комплексу важливих і актуальних питань щодо здорового способу життя та профілактики насильства і жорстокості серед підлітків;
- соціологічні дослідження щодо обізнаності ліцеїстів з проблем насильства в учнівському середовищі.