Гордість ліцею

Юрій Матвєєв – це ім’я відоме не тільки в Полтаві, а і далеко за її межами.

Закінчивши в 2002 році Полтавський професійний ліцей сфери послуг, Юрій здобув кваліфікацію кравця і через рік повернувся до ліцею керівником «Театру мод». У ліцеї відбувся його дебют як модельєра-дизайнера. Згодом працював на ВАТ фірмі «Ворскла», після чого створив власну Арт-студію.

Серед його здобутків :

2005 р. – перше місце на Всеукраїнському конкурсі ілюстраційної ідеї «Укрсоюзсервіс» (м. Київ);

2005 р. – участь у Міжнародному фестивалі моди «Київський подіум»;

2006 р. – дипломант київського конкурсу «Печерські каштани»;

2006 р. – започатковано проект Fashion Gallеry, в рамках якого двічі на рік проходять презентації нових колекцій одягу – «Модерн 29», «Сафарі» та інші.

У грудні 2016 року талановитий творчий тандем дизайнерів Олена Гопей-Юрій Матвєєв, за плечима якого 10 років плідної співпраці (колекції «Ностальджинс», «Полтавська битва: 300 років потому», «Феєрія льону» та ін.), представили нову колекцію жіночого одягу із застосуванням мотивів історичного костюма стилю модерн. Свій творчий доробок Олена та Юрій присвятили Вірі Холодній, нашій відомій землячці.

28 січня 2017 року у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся фінальний показ колекції одягу у рамках музейного проекту «Снился мне сад в подвенечном уборе…», присвяченого пам’яті королеви німого кіно Віри Холодної.

Юрій Матвєєв постійно співпрацює з місцевими телерадіокомпаніями «Лтава» та «Місто», періодичними друкованими виданнями «Коло», «Вечірня Полтава», «Полтавський вісник», де висвітлює свої творчі доробки та ділиться планами на майбутнє.


Нерідко люди, закінчивши якийсь навчальний заклад, нарікають, що їхні сподівання не справдилися – їм просто «не дали» потрібних знань, не навчили всього, що треба, або ж «вчили не так». Проте серед тих, хто не надто свідомо й до душі обирає свій майбутній шлях, трапляються справжні віртуози, обранці, котрі не перестають доводити оточуючим – усі знання і можливості прямо перед вами, варто лише докласти своїх зусиль, бажання та наполегливості.

Одним з таких випускників, що особливо запам’ятався викладачам та майстрам виробничого навчання був Іван Козир, випускник групи кравців-закрійників 2011 року. Півтора року він працював без вихідних, бо поєднував роботу та навчання. У групі був старостою, брав активну участь у конкурсах, які проводилися в ліцеї. У 2009 році отримав «Золоту голку» ліцею за пошитий чоловічий костюм. А згодом зі своєю одногрупницею Кірою Самбуровою брав участь у міському конкурсі «Модний квартал». Їхню спільну роботу – жіноче плаття з корсетом – журі визнало найкращим театральним костюмом. Не дивно, що Іван закінчив ліцей із червоним дипломом.

Рідні Івана з розумінням поставилися до його захоплення та підтримали хлопця. А після закінчення ліцею допомогли придбати обладнання для шиття одягу. Іван спеціалізувався на пошитті одягу з легкого матеріалу (льону, шовку, бавовни, трикотажу, атласу, тонкої синтетики, шерсті). Це переважно сукні, сорочки, брюки, жакети. А от для того, щоб практикуватися у пошитті речей із сукна, шкіри, хутра, міцної джинсової тканини – пальто, курточок тощо – молодий майстер влаштувався працювати до ательє.

Сьогодні Іван працює закрійником Bespoke-ательє INDPOSHIV у Києві, яке спеціалізується на виготовленні чоловічих костюмів ручної роботи. Ательє свою місію вбачає в розвитку культури джентльменства і чоловічого класичного стилю в Україні. Адже питання виховання, манер, внутрішньої культури і інтелекту дуже важливі для чоловіка і для розвитку суспільства в цілому.

До речі, Козир Іван брав безпосередню участь у виготовленні костюмів для ведучих Євробачення 2017 року  Володимира Остапчука, Олександра Скічка і Тимура Мірошниченка. 


Світлана Фуголь сьогодні – відомий модельєр, а в минулому – випускниця Полтавського професійного ліцею сфери послуг, в якому отримала два червоних дипломи за спеціальностями закрійниці і швачки. Потім здобула вищу освіту в Київському університеті технологій та дизайну.

Вбрання від пані Світлани та її колективу бачили у різних країнах світу, в її сукнях полтавські красуні представляли наше місто на всесвітніх і міжнародних конкурсах. Так, у 1999 році Жанна Піхуля виступала в національному та вечірньому вбранні на конкурсі «Міс Всесвіт» у Тринідад і Тобаго. Олександра Олійник представила національну сукню на конкурсі «Міс Туризм-2005» у Зімбабве та на конкурсі «Модель світу-2004» у Китаї. Ірина Гарус дефілювала у національному та вечірньому вбранні майстрині на конкурсі «Miss Bikini of the world» у турецькій Анталії тощо.  А ще на міських святах у Полтаві оживали і оживають міфічні та казкові Русалки, Миші, Українка та Українець, символ Полтави – Галушка, мультяшні Смішарики та багато інших персонажів – для них створювала костюми Світлана Фуголь та її помічниці. Героїв усіх міських новорічних  ранків теж одягали пані Світлана та її колеги.

Колекція «Квіти» від Світлани Фуголь милувала очі полтавок на 8 березня.

Нещодавно 7-річна Іванна Браїлко з Полтави виборола одразу дві корони і стала найкрасивішою дівчинкою у Європі. Це один із останніх конкурсів, де наряди від полтавського модельєра допомогли вибороти головні нагороди. Вбрання для виступів шила Світлана Фуголь.

Загалом модельєр має 8 колекцій одягу, чимало грамот та дипломів із різних престижних конкурсів та фестивалів.

Минулого року у квітні у Ризі відбувся  міжнародний конкурс краси. Для нього Світлана створювала колекцію, яка називалась «Квіти».

Нині вони зі старшою сестрою працюють у тандемі: Марина Меллін –   керує модельним агентством,  Світлана Фуголь –  очолює і сама шиє одяг в ательє при агентстві.

Сьогодні серед клієнтів Світлани – перші особи Полтави, керівники різних фірм і підприємств, просто полтавці, небайдужі до оригінальних речей. Замовляють у неї пошиття і з інших міст – Києва, Донецька, Дніпропетровська.

        – Я сама розкроюю тканини і проводжу примірки, – говорить Світлана. – А вже зшивають речі три майстрині.


Максим Квітковський закінчив ліцей у 2005 році. Потім 2 роки працював у салоні «Клеопатра», 6 років у салоні «Панна». Вже 4 роки  працює   технологом ТМ «ВЕS» в Полтавській області, після того як пройшов в 2009 році повний курс поглибленої колористики в Академії стилю “The BESТ” м. Київ.

Нині займає посаду артдиректора навчального центру Студія стилю “Dali”, працює викладачем курсу «базова колористика» та  «поглиблена колористика».


Олефіренко Оксана – випускниця Полтавського професійного ліцею сфери послуг 2007 року, після закінчення якого здобула професію «Перукар». Працювала за кордоном в Італії у салоні краси. Проте повернулася до України і працевлаштувалася в перукарню «Фея» міста Полтава. Оксана є висококваліфікованим майстром-перукарем, перевагу надає виконанню чоловічих стрижок.  Тісно співпрацює з провідною косметичною фірмою «Schwarzkopf». Це сучасний і креативний майстер, для якого волосся – це чисте полотно, на якому можна створювати будь-який малюнок. А підтвердженням цьому є світлини робіт майстра.