Історія

Іcторія Полтавського професійного ліцею сфери послуг цікава і починається з 1959 р. коли на базі Полтавської Облпрофради було створене профтехучилище з підготовки   кваліфікованих робітників-кравців з пошиття верхнього одягу.

З 1960 р. профтехучилище було підпорядковане Головному управлінню профтехосвіти Ради   Міністрі УРСР.

1961 р. відповідно до Закону «Про зміцнення зв’язків школи з життям та подальший   розвиток системи народної освіти СРСР» профтехучилище було реорганізовано в технічне   училище №2. У зв’язку з Постановою Ради Міністрів УРСР №117 від 23.10.1963 р. технічне училище №2   було реорганізоване в міське профтехучилище №15 з підготовки кваліфікованих робітників для підприємств служби побуту: кравці чоловічого та жіночого верхнього одягу, кравці легкого одягу, закрійники чоловічого, жіночого та дитячого одягу, фотографи, майстри з виготовлення взуття за індивідуальним замовленням. В училищі була організована співпраця з Полтавською швейною фабрикою індпошиву одягу та Полтавською експериментальною взуттєвою фабрикою.

Згідно з наказом №62 Держкомітету Ради Міністрів УРСР з профтехосвіти від 16.06.1975 р. та наказу №52 обласного управління профтехосвіти від 3.06.1975 р. міське профтехучилище №15 було реорганізоване в технічне училище №6. Згодом наш навчальний заклад розпочав підготовку молодих кваліфікованих кадрів для Полтавського трикотажного об’єднання «Мрія» та Полтавського швейного обладнання «Ворскла», опанувавши нові професії – «В’язальниця», «Швачка».

1984 р. технічне училище №6 було реорганізовано в середнє професійно-технічне училище №24, на базі якого з 1997 року відновлена підготовка фахівців з професії «Закрійник».

З 2001 р. колишнє професійно-технічне училище №24 отримало статус професійного ліцею сфери послуг, розширивши спектр фахової підготовки, але пріоритетними залишилися професії кравця, закрійника та швачки, адже учні мають 100% можливість працевлаштування на підприємствах-замовниках кадрів для легкої промисловості.

Ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітників за професіями:

· Кравець. Закрійник

· Перукар (перукар-модельєр)

· Перукар (перукар-модельєр). Візажист-стиліст

· Перукар (перукар-модельєр). Візажист

· Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник

Надання первинної професійної підготовки здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Учнів навчають кращі викладачі й майстри. На всіх етапах розвитку навчального закладу педагогічний колектив об’єднувало бажання творчо працювати, постійно вдосконалювати навчально-виховний процес, оновлювати зміст підготовки фахівців.

У ліцеї працює театр моди, є гуртки художньої самодіяльності та спортивні секції. Регулярно проводяться покази моделей та різноманітні конкурси.

Випускники ліцею, які працюють за обраною професією, мають соціальні гарантії, вони серед еліти fashion-бізнесу, на них полюють роботодавці.

Багато випускників ліцею за сумлінну працю нагороджені державними нагородами, є керівниками на підприємствах легкої промисловості, майстрами виробничого навчання, стали організаторами приватних підприємств, талановитими конструкторами-модельєрами (Тетяна Шумиліна, Юрій Матвєєв) та інші.