Соціальне партнерство

Професійна освіта ХХІ століття у ЗП(ПТО) – це, насамперед, інноваційні освітні технології, що базуються на співпраці з підприємствами-замовниками кадрів на основі соціального партнерства, де обидві сторони є рівноправними партнерами, що спільно розробляють і координують навчальний процес, здійснюють контроль за його результатами.

Більше 30 років Полтавський професійний ліцей сфери послуг готує кваліфікованих робітників для підприємств легкої промисловості та сфери послуг міста та регіону і чітко усвідомлює, що найважливішим чинником підвищення якості професійного навчання, адаптації кваліфікованих робітників до нових економічних умов, закріплення їх на робочих місцях, є соціальне партнерство.

Саме тому у ППЛСП соціальне партнерство представлене як система соціально-педагогічної взаємодії адміністрації, викладачів, майстрів виробничого навчання, учнів із представниками підприємств, з салонами краси та перукарнями міста Полтави та Полтавської області.

Принцип співробітництва між роботодавцем і педагогічним колективом ліцею реалізується у таких формах:

  • укладання договорів на підготовку кваліфікованих робітників;
  • проходження професійно-практичної підготовки в умовах реального виробництва з подальшим працевлаштуванням випускників;
  •  підвищення кваліфікації та стажування майстрів виробничого навчання та викладачів;
  • участь в організації професійно-практичної підготовки;
  • участь представників підприємств у кваліфікаційній атестації і конкурсах фахової майстерності.

Протягом багатьох років одним із пріоритетних партнерів ліцею залишається Полтавська фірма „ВОРСКЛА-СТИЛЬ” – високоефективне швейне виробництво з сучасними технологіями, новітнім обладнанням, що спеціалізується на розробці та виробництві сучасного високоякісного одягу для жінок. Підприємство співпрацює із замовниками з Європи, тому технологія виробництва і якість продукції відповідає вимогам європейських стандартів. Саме на базі цього підприϵмства учні, що навчаються за професіϵю «Кравець. Закрійник», проходять виробничу практику і мають можливість подальшого працевлаштування.

Учні, що навчаються за професіями «Перукар (перукар-модельєр). Візажист» та  «Перукар (перукар-модельєр). Маікюрник»  мають змогу якісно проходити виробничу навчальну практику у перукарнях на робочих місцях під контролем висококваліфікованих і досвідчених майстрів-наставників.

Учні у повному обсязі виконують всі види перукарських робіт відповідно до навчальних планів і програм: чоловічі, жіночі та дитячі стрижки, укладання волосся різними способами, фарбування і хімічну завивку волосся, відпрацьовують прийоми моделювання зачісок за призначенням з урахуванням індивідуальних особливостей людини.

Під чітким керівництвом майстрів-наставників виконують пробні кваліфікаційні роботи відповідно до графіків проведення пробних кваліфікаційних робіт.

Мають змогу працювати та знайомитись з новітніми інструментами і пристосуваннями – клімазонами, гарячими ножицями, фенами з ультрафіолетовим випромінюванням, електрощипцями з керамічним покриттям; застосовують інноваційні технології – екранування, ламінування, біозавивку волосся та інші.

Працюють з продукцією різних фірм-виробників професійної косметики «ESTEL professional», laboratorie «DUCASTEL», «Nouvelle», «Elinor», «SCHWARZKOPF»  тощо.

Вдале поєднання попередньо набутих знань в ліцеї та отриманих навичок  на підприємствах сприяє підвищенню рівня професійного розвитку учнів. Як наслідок, при виконанні практичних робіт учні демонструють жіночі зачіски, присутні елементи в яких відображають не лише напрямок моди сьогодення, але і перспективу її розвитку. Складна конфігурація ліній у зачісках з використанням новітніх технологій при укладанні допомагають учням повністю відобразити своє творче бачення, проявити необхідну фантазію, а іноді – і креатив.

Майстри виробничого навчання і викладачі спецпредметів з професії «Перукар (перукар-модельєр). Візажист» та  «Перукар (перукар-модельєр). Маікюрник» співпрацюють з навчальним, тренувальним, інформаційним центром для перукарів і візажистів.

“ESTEL Kiev Studio” – грандіозний  проєкт для майстрів, що навчаються, креативних і сміливих, успішних людей, які прагнуть до розвитку і професійного росту, для всіх, відданих перукарському мистецтву.

Головною складовою ефективної роботи «ESTEL Kiev Studio» є різноманітні навчальні програми, платні і безкоштовні, презентаційні і з практичним відпрацюванням, а також високий професіоналізм викладання, забезпечений командою майстрів-практиків міжнародного класу, провідних тренерів-технологів компанії «ESTEL Professional».

На базі студії «Карамель» проходять семінари професійного спрямування,  де   майстри виробничого навчання мають  змогу познайомитися з сучасними передовими технологіями в індустрії краси. Цікаві знайомства з провідними технологами  України допомагають  постійно підвищувати  професійний рівень педагогів.

Системне впровадження сучасних виробничих та педагогічних технологій в організацію та проведення професійного навчання сприяє позитивним зрушенням у роботі Полтавського професійного ліцею сфери послуг, дозволяє підвищити мотивацію учнів до навчання та будувати стабільні, міцні партнерські стосунки з підприємствами-замовниками робітничих кадрів. Педагогічний колектив ліцею розуміє, що має працювати на випередження і швидку адаптацію випускників у виробничу сферу, а система соціального партнерства сприяє позитивним зрушенням у роботі навчального закладу і дає можливість здійснювати підготовку висококваліфікованого, конкурентоспроможного на ринку праці робітника.

Спільний доступ на print
Спільний доступ на facebook
Спільний доступ на telegram
Спільний доступ на skype
Спільний доступ на email